Економічного бронювання від армії в Україні не буде: українцям пояснили рішення влади

Українська влада не стане запроваджувати економічне бронювання військовозобов’язаних працівників під час повномасштабної війни з Російською Федерацією. Це питання викликало в українського населення сильне невдоволення, тому від ідеї було вирішено відмовитися.

Про це член комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак (“Слуга народу”) заявив 13 листопада в ефірі українського телеканалу. Він зазначив, що саме через реакцію суспільства це питання зникло з інфопростору.

“Цей інструмент викликає величезний негатив серед українського суспільства. Є дуже багато інших тем, які викликають соціальне невдоволення, зокрема і “бусифікація”, ставлення до ТЦК та інші речі. Потрібно забезпечувати єдність та національну підтримку серед суспільства, коли у нас на фронті складна ситуація. Тому додаткових таких моментів було ухвалено рішення не вводити, тому ця тема і зникла з інформаційного простору”, – сказав Кицак.

Економічне бронювання в Україні: які моделі розглядалися

Раніше в Україні вже розглядали кілька моделей економічного бронювання. За однією з них пропонувалося бронювати працівників із офіційними зарплатами 34 500–35 000 грн.

Інша модель передбачала додавання критерію заробітної плати до вже наявних умов, таких як обсяг сплачених податків та валютні надходження підприємства. Це дозволило б розширити список компаній, які можуть одержати бронювання для своїх працівників.

Крім того, пропонувалося надати можливість оформлення броні фізособам-підприємцям (ФОП). Якщо таке рішення ухвалять, підприємці повинні відповідати низці критеріїв. Найважливіший із них – щомісячно сплачувати певну суму військового збору. Крім того, пропонується встановити обмеження щодо “віку” ФОП та мінімальний поріг щомісячного доходу такого підприємця.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що за розрахунками Мінекономіки, впровадження економічного бронювання могло принести в держбюджет України близько 100 млрд грн. В основі лежить детінізація економіки, оскільки приблизно 1,7 млн осіб працюють частково у тіні, зазначають у відомстві.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *