Дискусія триває: дебати щодо обмеження ударів по території РФ розділили союзників України – WP

У США досі не визначилися щодо того, чи варто дозволяти Україні завдавати далекобійних ударів по Росії західною зброєю. Дискусія у Вашингтоні триває, розділяючи адміністрацію Джо Байдена та Капітолійський пагорб, і вона ж збила з пантелику європейських партнерів.

Про це 24 вересня написало видання The Washington Post. Журналісти побачили ознаки “розколу між союзниками”. Наприклад, деякі офіційні представники країн Європи публічно заявляли, що підтримують українські удари по РФ із використанням своїх ракет.

Очікується, що президент Володимир Зеленський цього тижня під час зустрічі з американським колегою попросить використовувати ATACMS та інші боєприпаси більшої дальності для ураження військових цілей (наприклад, стратегічних аеродромів) у глибині країни-агресора.

Однак, за словами двох офіційних осіб, які говорили з WP на умовах анонімності, українці очікували, що Вашингтон ухвалюватиме рішення швидше.

“Ми вважаємо, що дозвіл потрібно було видати вчора, а не сьогодні чи завтра. Інакше фраза “ми хочемо бачити Україну максимально сильною за будь-якого сценарію” виглядає як повна нісенітниця”, – сказав один український чиновник.

У Києві також хочуть більше свободи дій у виборі власних цілей, включно з енергетичною інфраструктурою, зокрема, нафтосховищами.

Один зі співрозмовників WP назвав це чесною грою, оскільки Москва протягом останніх двох років завдавала масованих руйнівних ударів по енергосистемі України.

Представники Білого дому й міністерства оборони США кажуть, що нібито не почули переконливих аргументів від українських лідерів про те, що можливі цілі в Росії в межах досяжності ракет матимуть суттєве значення на шляху України до перемоги. Мовляв, використання ракет в окупованому Криму, як це вже робили ЗСУ, – більш вартісна стратегія.

Однак європейські військові та дипломатичні співробітники категорично не згодні, що дозвіл далекобійних ударів по РФ матиме лише обмежений ефект.

“Насправді це безглуздо”, – заявив один західний високопоставлений військовослужбовець, пояснивши, що власна військова доктрина НАТО закликає до завдання глибоких ударів по тилах противника.

Він згоден, що саме собою це не принесе Києву перемоги, але допоможе порушити російську логістику, націлитись на командні центри й склади зброї. Що довше чекати дозволу, то менш ефективними зрештою будуть можливості дальніх ударів.

Проте всередині американської адміністрації існують розколи. Міністр оборони США Ллойд Остін раніше ясно дав зрозуміти, що він рішуче проти пом’якшення правил, що стосуються ATACMS. З іншого боку, державний секретар Ентоні Блінкен є відкритим для українських аргументів.

“За словами чиновників, ця дискусія продовжується, і члени Ради національної безпеки намагаються врегулювати розбіжності між міністерством оборони та Державним департаментом“, – зазначили журналісти.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вирушили до Америки 22 вересня. Свій візит президент розпочав із відвідування Скрентонського армійського боєприпасного заводу (штат Пенсільванія), потужності якого зараз повністю спрямовані на забезпечення ЗСУ.

– На зустрічі з двопартійною делегацією Конгресу на полях Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку глава держави розповів американським законодавцям про план перемоги України. Його Володимир Зеленський збирається представити Джо Байдену та кандидатам у президенти США.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *