Динаміка змінилась: у ДПСУ розповіли про поточну ситуацію зі спробами перетину кордону військовозобов’язаних чоловіків

З початку повномасштабного вторгнення динаміка перетину українського кордону докорінно змінилась. Багато людей повертається в Україну, тоді як кількість охочих виїхати значно скоротилася. Менше фіксують у Держприкордонній службі та військовозобов’язаних біженців.

Про це в інтерв’ю OBOZ.UA розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. За його словами, на початку повномасштабної війни переважно відбувався виїзд з України – жінок, дітей, людей похилого віку та іноземців.

“Але на цей час усі, хто хотів виїхати, давно поїхали, багато хто, навпаки, повертається. Якщо проаналізувати 2023 рік та 9 місяців поточного року, то значної переваги на виїзд з України, а також значної переваги на в’їзд до України не спостерігається”, – зауважив прикордонник.

І хоча спроби незаконного перетину кордону тривають, а “порушників затримують щодня”, військовозобов’язаних біженців стало менше на 20%.

“Найбільшу кількість порушників затримували у перші місяці дії воєнного стану. Надалі була тенденція щодо зменшення. І за останні місяці ми також бачимо тенденцію до зменшення. Якщо, наприклад, порівняти серпень-вересень поточного року із липнем (цього місяця найбільша кількість спроб незаконно перейти кордон), то кількість порушників зменшилася на 20%”, – розповів Демченко.

Прикордонник пояснив: на спроби незаконного перетину кордону дуже впливають погодні умови.

“Коли вони сприятливі – весна, літо, то кількість зростатиме. Коли йде похолодання, дощі, сніг – відповідно, зменшується”, – зауважив речник ДПСУ.

За словами Демченка, більшість порушників намагається незаконно перейти кордон подалі від пунктів пропуску – на “зеленій ділянці кордону”.

“Раніше, та й зараз найбільше таких спроб на кордоні з Румунією та Молдовою. На інших ділянках: Угорщина, Словаччина, Польща – таких випадків набагато менше, ніж на попередніх двох”, – каже прикордонник.

Стосовно незаконного перетину кордону у пунктах пропуску за підробленими документами – таких спроб також стає менше.

А про те, як вплинуло на зміцнення кордону заходження українських Збройних сил на територію РФ, наскільки міцні наші рубежі та багато іншого, ви можете дізнатись тут.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *