Депутатку, що набрехала в декларації на мільйони, заарештували: яке покарання загрожує корупціонерці

Депутатка Хмельницької міської ради була арештована за підозрою у незаконному збагаченні після виявлення понад 1,5 мільйона доларів незадекларованої готівки. Їй загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань (ДБР). Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про її арешт на два місяці з правом внесення застави у розмірі 49 мільйонів гривень.

Депутатку підозрюють у незаконному збагаченні за статтею 368-5 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна. Справа розпочалася з розслідування щодо корупційних схем на Хмельницькій митниці, у яких могла бути залучена депутатка.

Під час обшуків у індивідуальних банківських комірках, відкритих на її ім’я, а також за місцем її проживання та роботи правоохоронці виявили значні суми готівки: понад 1,491 мільйона доларів, 30 тисяч євро та близько 500 тисяч гривень. Ці кошти не були задекларовані в офіційній податковій звітності, що й стало причиною для підозри у незаконному збагаченні.

Жінка, яку підозрюють у цій справі, ймовірно, є Світланою Баранською – депутаткою Хмельницької міської ради від партії “Європейська солідарність”. Вона також є директором приватної компанії, яка займається нерухомістю та логістикою, і керує кількома товариствами з обмеженою відповідальністю. За наявною інформацією, депутатка займала посаду в комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього середовища, що робить її роль у міській раді значною.

Підозра у незаконному збагаченні депутатки ґрунтується на виявленні незадекларованих коштів, що прямо порушує вимоги законодавства про публічну звітність та декларування майна. За українським законодавством, стаття 368-5 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з можливістю конфіскації майна. Таке покарання є одним з найсуворіших у рамках боротьби з корупцією, особливо щодо посадових осіб, які мають доступ до ресурсів міста або регіону.

Офіс Генерального прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у цій справі, підтвердив, що триває досудове розслідування. Наразі депутатка утримується під вартою, а слідство продовжує вивчати можливі корупційні схеми, в яких вона могла брати участь. Питання щодо обрання запобіжного заходу та продовження арешту буде вирішуватися судом найближчим часом.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, за даними НАЗК, 30% перевірених декларацій посадовців містять значні помилки, у середньому на 15 мільйонів гривень кожна. Цей факт підкреслює важливість ретельного контролю та посилення регулювання у сфері декларування, що допоможе забезпечити більшу прозорість державної служби.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *