“Це в руслі політики Путіна”: Дуда виступив проти намірів блокувати вступ України до ЄС через Волинську трагедію

Президент Польщі Анджей Дуда виступив проти наміру блокувати вступ України до Європейського Союзу через Волинську трагедію, за що висловилися інші польські посадовці. За його словами, ті, хто цього прагне, у такий спосіб вписуються в політику російського диктатора Володимира Путіна.

Сам польський лідер заявив, що не хоче створювати точки напруги між Варшавою та Києвом. Думкою він поділився в інтерв’ю Polsat News, передає видання Rzeczpospolita.

“Я намагався діяти так, щоб не створювати точок напруги, наскільки це можливо…. Це було нелегко, тому що між нами є складні теми”, – зізнався Дуда.

Він додав, що також обговорював ці питання з президентом України Володимиром Зеленським, і найкращим прикладом цього була його присутність в Луцьку, саме в річницю “Волинської різанини” (так поляки називають Волинську трагедію – обопільні етнічні чистки конфліктуючого польського та українського населення у 1942-1943 роках.

“В інтересах України також знайти порозуміння з нами з усіх складних питань, зокрема історичних. Пам’ятаймо, що українці мають дуже багато проблем, пов’язаних із минулим Другої світової війни”, – висловився президент Польщі.

В інтерв’ю Анджея Дуду запитали про заяву міністра оборони країни Владислава Косіняка-Камиша, який зазначив, що якщо питання Волині не буде вирішене між Варшавою та Києвом, то “Україні немає місця в Європейському Союзі”.

Польський лідер відповів, що Путін напав на Україну, щоб зупинити її інтеграцію в ЄС, і якщо хтось говорить у зв’язку з цим, що збирається заблокувати доступ України до Євросоюзу, то “тим самим він вписується в політику Путіна”.

“Ну, я не знаю, чи це є наміром тих, хто зараз у владі. Я хотів би знати, що конкретно мають на увазі міністри, прем’єр-міністри, коли роблять такі заяви. Це складні питання, зокрема й для самих українців, які треба враховувати, які роками замовчувалися”, – відказав Дуда.

Як повідомляв OBOZ.UA, для Польщі та України тема Волинської трагедії є дуже болючою, наші сусіди постійно до неї повертаються. Детальніше про сварка країн та чи є для Києва загроза втрати важливого союзника через це, читайте в матеріалі.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *