Незважаючи на те, що формально економічне бронювання в Україні ще не запущене, його альтернативою вже користується низка компаній, і не обов’язково із оборонної сфери. Зараз, щоб забронювати працівника, підприємству потрібно лише відповідати одночасно трьом із семи критеріїв, встановлених Міністерством економіки:
загальна сума сплачених податків та зборів за попередній рік перевищує еквівалент 1,5 млн євро (близько 59,34 млн грн);
обсяг надходжень валюти, крім кредитів та позичок, за попередній рік перевищує 32 млн євро;
підприємство є у списку держкомпаній, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки;
підприємство має важливе значення для економіки чи задоволення потреб територіальної громади (критерії встановлюють галузеві міністерства чи органи місцевого самоврядування);
відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ;
розмір середньої зарплати на підприємстві не нижче за середню зарплату в регіоні за четвертий квартал 2021 року;
підприємство є резидентом “Дія.Сіті”.
Тобто вистачить і суто економічних показників діяльності. Наприклад, потрібно мати певний рівень зарплат та валютної виручки, а також не мати боргів щодо сплати єдиного соціального внеску (ЕСВ). Така компанія вже може отримати дозвіл Мінекономіки на бронювання співробітників.
З цієї інформації, складеної на підставі Постанови Кабміну №76 від 27.01.2023 в редакції Постанови №650 від 05.06.2024, бачимо, що й не дуже великим підприємствам (оскільки достатньо виконання 3 критеріїв) для права на [50-відсоткове] бронювання військовозобов’язаних вистачить нарахування зарплат в середньому не менше за регіональний середній рівень четвертого кварталу 2021 року (коли долар вартував у півтора рази менше) — за умови, що Дія.Сіті є, а боргів з ЄСВ немає.
Джерело: OBOZ.UA