Байден погодив передачу Україні протипіхотних мін – WP

Президент США Джо Байден нібито погодив постачання Україні протипіхотних мін. Експерти з контролю зброї раніше говорили главі Білого дому про надмірний ризик цього озброєння для цивільних.

Про це повідомило видання The Washington Post з посиланням на двох американських чиновників. Один із співрозмовників зазначив, що Україна зобов’язалася не використовувати міни у густонаселеній місцевості.

Використання мін буде обмежене територією України з акцентом на східній її частині, сказав один із чиновників. За словами посадовців, використання протипіхотних мін може допомогти Силам оборони сповільнити просування військ Росії, спрямовуючи їх у райони, де по них можна буде завдати удару артилерією та ракетами.

Адміністрація Байдена глибоко стурбована просування Росії на фронті в Україні протягом останніх тижнів і бачить нагальну потребу притупити прогрес, заявили чиновники. Пентагон вважає, що надання мін є одним з найбільш корисних кроків, які Білий дім може зробити, щоб уповільнити наступ окупантів.

Видання зазначає, що передача Україні протипіхотних мін є потенційно суперечливоим кроком, адже понад 160 країн підписали міжнародну угоду, яка забороняє їх використання через те, що вони можуть становити загрозу цивільному населенню. Втім, ні США, ні Росія не ставили свого підпису під документом.

Журналісти пишуть, що ці міни є “непостійними” – з часом вони самознищуються або втрачають заряд батареї, який слугує запобіжником від ураження цивільних осіб.

2020 року адміністрація Дональда Трампа зняла заборону на використання американськими військовими протипіхотних мін, накладену його попередником Бараком Обамою. Водночас 2022 року Байден відродив політику епохи Обами та знову заборонив передачу та використання американських протипіхотних наземних мін.

Як повідомляв OBOZ.UA, Україна вперше застосувала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території РФ. За допомогою цього озброєння Сили оборони атакували склад БК у місті Карачев Брянської області.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *