“Байден не може оцінювати легітимність виборів”: Каладзе застеріг західні країни від втручання у внутрішні справи Грузії

Колишній футболіст, генсек правлячої партії “Грузинська мрія” та мер Тбілісі Каха Каладзе заявив, що президент Сполучених Штатів Джо Байден не може бути оцінювачем легітимності виборів і влади. Також він сказав, що “уявити собі не може” початок міжнародного розслідування фальсифікації останніх виборів у Грузії.

Як зазначив Каладзе в інтерв’ю грузинському мовнику, такі оцінювання та розслідування – це справа Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Проте генсек правлячої партії не приховує своє здивування, що ОБСЄ “визнала вибори”.

“Джо Байден не зможе оцінити вибори, а легітимна влада, чи ні, оцінює ОБСЄ/БДІР. Ми почули проміжний висновок ОБСЄ. І це мені було дивом. Я не пам’ятаю таких висновків під час виборів, але вони вийшли прямо і сказали, що вибори були конкурентними, багатопартійними і люди мали можливість зробити свій власний вибір”, – сказав він.

Раніше президент США закликав владу Грузії до розслідування всіх пов’язаних із виборами порушень.

“Парламентські вибори, що відбулися нещодавно у Грузії, були затьмарені надмірним зловживанням адміністративного ресурсу, залякуванням і примусом виборця”, – зазначив Байден. Він також закликав “скасувати т.з. “Закон про зовнішній вплив” і “негайно розпочати інклюзивний діалог з усіма політичними силами”.

Що стосується міжнародного розслідування, то, за словами Каладзе, він не уявляє його проведення за межами країни.

“Як почати розслідування за межами країни? Ми незалежна держава, ми живемо за своєю конституцією і законом. Я не уявляю, що означає – розпочати міжнародне розслідування”, – сказав колишній футболіст.

Каладзе ніяк не пояснив, чому таке розслідування має відбуватись лише за межами Грузії.

Насправді мер Тбілісі дещо прикрасив висновки спостерігачів, у тому числі й заяви ОБСЕ. Міжнародна місія зазначила, що “Грузинська мрія” використовувала адміністративний ресурс. Також саме європейські спостерігачі повідомили про випадки шантажу, залякування та підкупу з боку правлячої партії.

Зокрема, так про вибори у Грузії заявили представники Гельсінської комісії.

У свою чергу Каладзе зазначив, що такі заяви “посилюють радикальну опозицію” в країні.

“Подібні заяви не мають суттєвого змісту, оскільки за змістом всі вони базуються на брехні та неправді. Грузія проголосувала за мир, проти зла; проти війни, проти фашизму, який панує всередині країни із залученням цих радикалів”, – сказав Каха Каладзе.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент Грузії відмовилася визнати результати парламентських виборів, заявивши, що в країні відбулася “російська спецоперація”. Через це її визвали на допит у прокуратуру.

Після того, як у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах, ЦВК країни оголосив переможцями проросійську партію “Грузинська мрія” з результатом 54,08% голосів, хоча дані екзитполу засвідчували перевагу опозиції.

Міжнародні спостерігачі заявили, що вибори відбулися зі значними порушеннями, йдеться про тиск на громадян, залякування, дискредитацію спостерігачів і низку інших порушень, зокрема випадки насильства щодо представників опозиції.

Європейський Союз закликав ЦВК Грузії провести швидке, прозоре та незалежне розслідування щодо повідомлень про порушення на виборах до парламенту країни та усунути ці порушення. У ЄС назвали цей крок необхідним для відновлення довіри до виборчого процесу.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *