Поточна “теорія перемоги” російського диктатора Володимира Путіна в Україні спрямована на затягування бойових дій. Він припускає, що його окупаційні війська можуть пережити західну підтримку ЗСУ та зламати їхній опір, вигравши війну на виснаження.
На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). На їхню думку, Росія зіткнеться із серйозними середньостроковими та довгостроковими обмеженнями, які підірвуть ці стратегічні зусилля агресора.
Наголошується, що Кремль зобов’язав свою армію провести річні наступальні зусилля вздовж лінії фронту на сході та північному сході України. Вони спрямовані на виснаження Сил оборони та запобігання накопиченню Києвом необхідної живої сили та матеріальних засобів для проведення контрнаступальних операцій, що суперечать загальнофронтовій ініціативі РФ.
“Путін та російське військове командування, ймовірно, розглядають збереження загальнофронтової ініціативи як стратегічний пріоритет. Вони показали себе терпимими до затяжних наступальних операцій, які призводять до поступового, повільного просування вперед, далекого від їхньої ймовірної оперативної цілі”, – оцінили в ISW наміри агресора.
Там пояснили, що нині російські військові намагаються усунути виклик своїй ініціативі на театрі воєнних дій у Курській області РФ після українського наступу на початку серпня 2024 року, одночасно зберігаючи наступальний тиск на сході України для досягнення довгострокових оперативних цілей.
Посилений наступ військ РФ влітку 2024 року щодо захоплення Покровська та скорочення ширшого українського виступу на заході Донеччини, вважають експерти, досягне кульмінації найближчими місяцями. Хоча не відкидається, що командування окупантів продовжуватиме залучати їх до спільних стратегічних зусиль щодо збереження ініціативи на передовій та виснаження ЗСУ далеко за межами цієї точки оперативної кульмінації, незалежно від стану своєї боєздатності.
“Ця “теорія перемоги” Путіна заснована на проведенні ЗС РФ послідовних наступів протягом невизначеного часу, але такі виснажливі атаки значно послаблять людську силу й матеріальні засоби, які є в Росії. Тож російським військам доведеться знизити темп наступу принаймні на окремих ділянках фронту, що надасть ЗСУ можливості оскаржити і, можливо, перехопити ініціативу на полі бою в цих районах”, – висловили переконання аналітики ISW.
Як повідомляв OBOZ.UA, ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко вважає реальним для України завершити війну в 2025 році. Але щоб досягти цієї мети, будуть потрібні сильні рішення як від Києва, та і від його західних союзників.
Джерело: OBOZ.UA