Прикордонники збили ворожий дрон “Ланцет”: характеристики та фото

Українські прикордонники з бригади “Помста” неподалік Костянтинівки Донецької області збили російський дрон-камікадзе “Ланцет”. Уразити ціль вдалося зі стрілецької зброї.

Захисники України показали фото уламків “Ланцета”. Світлину було опубліковано в офіційних Telegram-каналах Державної прикордонної служби та бригади “Помста”.

За словами прикордонників, безпілотний баражуючий боєприпас було збито на Краматорському напрямку.

Ціль уразили військовослужбовці прикордонної комендатури “Щит” зі стрілецької зброї неподалік Костянтинівки.

У результаті ворожий “Ланцет” упав, розсипавшись на частини й не досягши своєї цілі.

Що відомо про БПЛА “Ланцет”

БПЛА Lancet – російський баражуючий боєприпас (дрон-камікадзе), створений компанією ZALA Aero (Іжевськ, РФ). Швидкість – до 300 км/год, максимальна дальність польоту – 40-50 км, запас ходу – до 40 хвилин (залежно від версії).

Максимальна вага – 12 кг. Може використовуватися як для розвідувальних, так і для ударних завдань, зокрема й для утворення повітряних мінних полів.

У бойовому режимі “Ланцет” може нести осколково-фугасні або кумулятивні бойові частини.

Має оптико-електронне наведення, а також блок телевізійного наведення, що дає змогу керувати боєприпасом на кінцевому етапі польоту. Оснащений інтелектуальними, навігаційними та комунікаційними модулями.

“Ланцет” особливий тим, що його модулі наведення є змінними і можуть змінюватися під завдання.

БПЛА типу “Ланцет” містять компоненти, вироблені за межами РФ, зокрема, модуль NVIDIA (США), що забезпечує високу швидкість і енергоефективність в обчислювальному пристрої, системи на чипі тощо.

Один з варіантів бойової частини – підривний кумулятивний заряд КЗ-6, закріплений на монтажній піні. Вибух заряду КЗ-6 у повітрі або під водою пробиває броню завтовшки до 215 мм, залізобетонну плиту завтовшки до 550 мм і ґрунт до 800 мм вглиб.

Як повідомляв OBOZ.UA, за оцінкою експертів, РФ щодня виробляє близько 57 “Шахедів”. На тиждень виходить близько 400 дронів-камікадзе. Україна зі свого боку також нарощує темпи виробництва БПЛА.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *