Росія продовжує отримувати німецьке обладнання для виробництва боєприпасів, – ЗМІ

Німецькі компанії у 2023 році поставили до Росії понад 300 автоматизованих верстатів. Їх використовують для виробництва боєприпасів та деталей транспортних засобів.

“Попри санкції, німецькі промислові товари продовжують надходити в Росію. За даними дослідження SWR, у 2023 році було поставлено понад 300 машин, які можна використовувати для виробництва деталей транспортних засобів або боєприпасів – часто через Туреччину”, – йдеться у матеріалі.

Ці машини з комп’ютерним управлінням можуть, наприклад, повністю автоматично різати сталь, згинати листовий метал або зварювати металеві деталі. Без таких машин виробництво деталей транспортних засобів, а також боєприпасів практично немислиме.

За словами експертів, у Росії 80 % верстатів з числовим програмним управлінням зараз використовуються у військовому виробництві.

За даними SWR, німецьку продукцію активно використовують компанії, що постачають російську армію двигунами та деталями для літаків. Серед них – “Парсек”, “Камаз”, “НІР” та “Індустріальні рішення”.

Відповідно до інформації із митних документів, німецьке обладнання продовжувало надходити до цих компаній до кінця 2023 року. Не виключено, що Росія отримує німецькі верстати й цього року.

Також журналістам вдалося ідентифікувати понад 30 німецьких виробників, чиї машини були імпортовані до Росії минулого року, багато з них розташовані у Баден-Вюртемберзі, традиційному місці машинобудування.

Серед виробників фігурують, зокрема: Walter Maschinenbau, Vollmer, Fein GmbH, Heller тощо.

Приблизно у двох третинах випадків обладнання з Німеччини надходить до РФ через посередників у Туреччині. Деякі із задіяних турецьких посередників мають прямі зв’язки з Росією, а деякі й зовсім були засновані російськими підприємцями.

Своєю чергою німецькі компанії заявили SWR, що дотримуються санкцій проти Москви та не знають, як їхні верстати опинилися в Росії.

Росія намагається обходити санкції Заходу

Нагадаємо, країни Євросоюзу наразі ухвалили 14 пакетів санкцій проти Росії за її повномасштабне вторгнення в Україну. Однак країна-агресор знаходить способи обходити санкції.

Зокрема, ми повідомляли, що Росія таємно закуповує товари подвійного призначення в Індії після обмежень з боку Китаю.

На які країни покладається РФ, намагаючись уникнути санкцій, – читайте у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *