В Польщі перепишуть правила оренди житла: як це вплине на вартість оренди квартир

У Польщі зростає популярність короткострокової оренди житла, через що винайняти квартиру у Варшаві стає дедалі складніше. У зв’язку з цим влада може запровадити реєстр такої нерухомості та ускладнити ведення такого бізнесу загалом, що може призвести до подорожчання оренди квартир.

З відповідною пропозицією виступила Міністр фондів та регіональної політики Катажина Пелчинська-Наленч. В опублікованому на сторінці у соцмережі X відео вона назвала Польщу лідером у Європі за цінами на оренду квартир, пославшись на результати дослідження, проведеного у рамках Програми просторового розвитку у Європі.

“Не може бути, щоб сотні тисяч квартир у Польщі були перетворені на готелі. Квартири не призначені для швидкого отримання прибутку, це місце для життя”, – нарікає польський міністр.

Згідно з даними, які наводить Пелчинська-Наленч, в одній тільки Варшаві на 100 нових квартир припадає 20 нових пропозицій на платформі Airbnb. Через те, що такі квартири виводяться на ринок готельних послуг, зростають ціни на довгострокову оренду житла. Щоб змінити ситуацію, міністр запропонувала:

  • ввести реєстр приміщень, що використовуються на Airbnb, та вивести їх із сірої зони;
  • запровадити податкові перешкоди для короткострокової оренди житла;

Як пише Gazeta Prawna, експерти з Варшавського університету встановили, що станом на лютий 2024 року на майданчиках Airbnb та VRBO було опубліковано 9631 для оренди житла у Варшаві, з них 86% – це квартири. Ринок орендованої нерухомості в польській столиці сильно концентрований: у 2023 році на 5% профілів припало 51% активних пропозицій та 73% виручки.

“У 2023 році на кожні 100 нових квартир, введених в експлуатацію у Варшаві, на платформах Airbnb/VRBO з’явилося майже 20 нових пропозицій, які залишалися активними на платформах як мінімум до кінця року”, – йдеться в дослідженні.

Також OBOZ.UA повідомляв, що при цьому у Польщі різко знизилася кількість українських біженців, які самі орендують житло, але стало в 2,5 рази більше за тих, кому платить за житло роботодавець. Це говорить про те, що у країні зростає кількість працевлаштованих українців.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *