“Виникло непорозуміння”: посол виправдався, чому Швейцарія з’явилась на зустрічі “Друзів миру”

З підтримкою Швейцарією “мирної ініціативи” Китаю та Бразилії виникло певне непорозуміння. Країна не приєдналася до “Друзів миру” і не підписала жодних комюніке. Швейцарія була присутня на зустрічі лише як спостерігач.

Про це заявив посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. Він наголосив, що його країна не змінила своєї позиції.

“Я думаю, що тут виникло певне непорозуміння. Перш за все, Швейцарія не приєдналася й не підписала жодних комюніке після зустрічі, яку провели Китай і Бразилія минулого тижня на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. По-друге, ми були на зустрічі, але як спостерігачі. І третій важливий пункт: Швейцарія не змінила своєї позиції”, – наголосив Бауманн.

За його словами, швейцарська позиція щодо мирного врегулювання війни в Україні “залишається абсолютно чіткою”: будь-яка  ініціатива має повністю поважати міжнародне право, Статут ООН, зокрема, територіальну цілісність і суверенітет України.

Водночас дипломат додав, що, на думку Швейцарії, варто розглядати всі мирні плани, які поважають згадані основоположні принципи.

 “І саме це ми бачили в підсумковому комюніке Першого глобального саміту миру в Україні, що відбувся у Швейцарії в червні. Цей саміт був побудований на попередніх дискусіях на основі української Формули миру й інших мирних пропозицій, які відповідають міжнародному праву та Статуту ООН”, – сказав Бауманн.

За словами дипломата, саме відповідно до цієї позиції Міністерство закордонних справ Швейцарії вирішило брати участь як спостерігач у зустрічі, ініційованій Китаєм та Бразилією.

Крім того, на його думку, це рішення було ухвалено тому, що Швейцарія вважає “важливим говорити про мир, коли триває війна, що спричиняє величезні страждання і жертви”.

“Але позиція Швейцарії не змінилася. І нічого не повинно вирішуватися про Україну без України”, – резюмував дипломат.

Як повідомляв OBOZ.UA:

Речник МЗС Швейцарії Ніколя Бідо висловив підтримку “Китайсько-бразильському консенсусу з шести пунктів”. Мовляв, ця ініціатива є важливою, оскільки пропонує альтернативу “войовничим промовам”, які прозвучали в ООН від України й Росії, заявив Бідо.

У МЗС відреагували на підтримку Швейцарією “мирної ініціативи” Китаю та Бразилії. В українському відомстві заявили, що не можуть зрозуміти логіки країни, яка спільно організовувала Перший глобальний саміт миру 15-16 червня у Бюргенштоку.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *