У Росії взялися за модернізацію російських полігонів: на них облаштовуються мотоциклетні траси. Розробляються також програми підготовки мотоциклістів у військових навчальних закладах держави-агресорки.
Також російське командування має намір закупити до 200 тисяч китайських мотоциклів для армії РФ. Подробиці розкрили в Інституті вивчення війни (ISW).
Кілька днів тому, зазначили аналітики, у російському міністерстві оборони оприлюднили відеозаписи, що зафіксували відвідини російськими чиновниками Новосибірського вищого військового командного училища та нового військового полігону у Краснодарському краї. У “оборонному” відомстві РФ зазначили, що держава-агресорка нині створює програми підготовки мотоциклістів на цих об’єктах.
Так, заявлено, що міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов та командувач сухопутних військ Росії генерал-полковник Андрій Мордвічев обговорили покращення можливостей Росії щодо навчання військ та випуску нових офіцерів у Новосибірському вищому військовому командному училищі – і Бєлоусов наказав Мордвічеву забезпечити училище мотоциклами та всюдиходами (квадроциклами) для навчання курсантів сучасній тактиці.
Тим часом заступник міністра оборони Росії Юнус-Бек Євкуров заявив, що полігон Краснодарського краю має сучасний тренажерний зал для мотоциклів, всюдиходів та квадроциклів, і зазначив, що Росія модернізувала понад 200 навчальних центрів з урахуванням нової тактики, яку російські війська використовують в Україні.
Аналітики додали, що російське військове командування останніми місяцями працювало над формалізацією тактики та навчання мотоциклістів у всій російській армії.
Тим часом російські джерела, за визначенням ISW, “продовжують спекулювати” на темі здатності МО РФ “формалізувати та ще більше покращити використання російських мотоциклів”.
Так, 13 червня один з російських Telegram-каналів заявив, що Мордвічев був “піонером” у використанні мотоциклів та всюдиходів наприкінці 2024 року у рамках російських зусиль з просування до Покровська. У повідомленні пабліка зазначено, що російське угруповання військ на Покровському напрямку розробило офіційні норми використання мотоциклів до червня 2025 року, і що російське військове командування намагається впровадити ці норми на інших ділянках фронту.
Поки, зазначив цей російський Telegram-канал, російські окупанти левову частку мотоциклів отримують від російських волонтерських організацій або купують їх самостійно. Однак Мордвічев нібито просуває ідею щодо централізованої закупівлі для військ мототехніки через міноборони РФ та створення “запасу мотоциклів”.
Ключовим “поставником” мототехніки для окупантів є Китай. Саме там, за даними пабліка, у 2024 році Росія закупила понад 40 тис. мотоциклів, 20 тис. з яких було передано російським збройним силам. І джерела згаданого Telegram-каналу стверджують, що до кінця цього року російське МО нібито планує закупити ще 120 тис. мотоциклів, 30 тис. квадроциклів та 12 тис. китайських баггі. Інше джерело з МО РФ анонсувало плани з закупівлі до 200 тис.мотоциклів та близько 60 тис.інших типів легких транспортних засобів, ймовірно, теж до кінця року.
Окрім того, Мордвічев нібито планує найняти групу інструкторів, що вчитимуть окупантів керувати мотоциклами. Частина з цих інструкторів, ймовірно, будуть колишніми найманцями ПВК “Вагнер”.
Тим часом один з російських військових блогерів, колишній інструктор “Шторм-Z” 30 червня поскаржився, що російські мотоцикли та всюдиходи вразливі до ударів українських FPV-дронів. І що практика мотоциклетних штурмів спричинила зміни у співвідношенні між загиблими та пораненими не на користь РФ: шанси бути ліквідованими у російських загарбників значно зросли.
Згаданий пропагандист вважає, що атаки на мотоциклах могли б бути успішнішими, якби російські війська використовували мотоцикли разом зі значною підтримкою з повітря, використанням безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
“Використання мотоциклів дозволило російським військам дещо покращити свою здатність ухилятися від українських безпілотників у “сірих зонах” уздовж лінії фронту, але темпи просування Росії ще не перевищили крок пішки, незважаючи на зусилля щодо інтеграції швидших транспортних засобів у тактику нападу”, – резюмували аналітики.
Нагадаємо, раніше в ISW розповіли, що Росія намагається збільшити виробництво літаків. Йдеться про середньострокоу і довгострокову перспективу. При цьому раніше держава-агресорка мала намір скоротити сотні співробітників авіагалузі, змістивши акцент на виготовлення безпілотників і зброї.
Джерело: OBOZ.UA