Принцип “працюй чи воюй” у країні, яка зазнала повномасштабного нападу, не має альтернатив і критично важливий для нашого виживання й перемоги. Водночас Україна працює над оновленням “продукту бронювання для бізнесу” та очікує, що кількість заброньованих військовозобов’язаних громадян зросте.
Під час зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) у Києві прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував питання економічного бронювання. Він наголосив, що країні необхідно підтримувати баланс між військовими, бізнесом й урядом.
Як сказав прем’єр, одна частина населення “воює за майбутню перемогу”, інша працює, наповнюючи бюджет і забезпечуючи підтримку армії.
Станом на вересень бронь отримали понад 900 тисяч українців. “Ми розуміємо, що можемо припускати ще більшу кількість заброньованих у бізнесі. Але за умов, що повністю дотримана математика мобілізації”, – вказав Шмигаль.
“Мобілізація сьогодні – це пріоритет, це виживання, і український бізнес це глибоко розуміє. Ми розуміємо, що дотримання цього балансу потребує певної координації між урядом, бізнесом і військовими”, – наголосив він.
Як повідомляв OBOZ.UA:
– Денис Шмигаль раніше пояснював, що принцип “воюй чи працюй” не слід сприймати як визначення нових умов економічного бронювання від мобілізації. Йдеться про вдосконалення критеріїв існуючого стратегічного бронювання.
– Право на відстрочку від мобілізації отримають українці, середня зарплата яких складає 35 тисяч гривень.
– Запуск механізму е-бронювання планується на жовтень-листопад 2024 року.
Джерело: OBOZ.UA