В “Укренерго” звернулись до українців: 14 вересня просять користуватись електроприладами в зазначений час

В Україні 14 вересня застосовувати графіки  відключення електроенергії не планують. Енергетики також звернулись до українців з проханням використовувати потужні електроприлади в період найвищої сонячної активності. 

Саме в цей момент в Україні спостерігається найбільша сонячна генерація. Йдеться про період з 10.00 до 16.00, повідомляють в “Укренерго”. 

“14 вересня заходи обмеження не прогнозуються. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами у години найвищої сонячної активності – з 10:00 до 16:00”, – йдеться в повідомленні. 

Відключення майже точно будуть узимку

Згідно з прогнозами експертів тривалість відключень електроенергії взимку становитиме 12 годин (оптимістичний сценарій). У гіршому з варіантів без електроенергії доведеться проводити до 20 годин на добу. Про це йдеться в повідомленні Центру протидії дезінформації при РНБО України.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук залежно від розвитку подій прогнозує декілька сценаріїв ситуації в енергетиці в осінньо-зимовий період. За оптимістичним прогнозом, якщо на стабільній основі працюватимуть 8–9 енергоблоків АЕС, а зима буде помірною, без сильних морозів, планується відновлення близько 3 ГВт (3000 мегават) із 6 ГВт пошкодженої потужності. За такого розвитку подій можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 годин на добу.

Більш песимістичний сценарій передбачає, що вдасться відновити лише близько 2000 мегават потужності, а кількість робочих блоків АЕС буде 6–7 і при цьому зима буде холодною. Тоді система опиниться в кризовій ситуації. За найгіршим сценарієм, якщо РФ продовжить атакувати українську енергетику, то цієї зими українці можуть проводити до 20 годин на добу без світла та опалення.

Як повідомляв OBOZ.UA,в “Укренерго” повідомляли: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро.

Режимів відключення світла всього два: аварійний та плановий. Наприклад, графіки погодинних відключень запроваджуються заздалегідь і з попередженням.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *