Клієнт “ПриватБанку” поскаржився на видані йому в одному з відділень установи долари. Так, банкнота в 100 доларів виявилася “блідою і затертою”, а також заляпаною фарбою. При цьому міняти купюру на прохання клієнта у відділенні відмовилися.
Скарга розміщена на порталі “Мінфін”. У ній зазначається: також у банку заявили, що не надають послуги із заміни купюр.
На 12 вересня 2024 року було замовлення в касу відділення зняття 2400 доларів. Не дістаючи їх, при перевірці помітив купюру в 100 доларів нового зразка, яка окрім того що була блідою та затертою, ще й виявилася з одного боку заляпаною фарбою. На прохання замінити купюру касир відповів що згідно постанови НБУ вона є платіжним засобом, і нічого він міняти не буде. Потім сказав що банк не надає послуги з обміну однієї купюри на іншу. На жаль, ніякі прохання не вплинули”, – розповів клієнт “ПриватБанку”.
У самому ж банку на скаргу відповіли – втім, без конкретники. Там зазначили, що перевіряють інформацію, а також пообіцяли зв’язатися з клієнтом після роз’яснення ситуації.
Разом з тим, пізніше автор скарги повідомив, що “фахівці банку зробили з клієнта винного… погано дивився, погано читав, а купюра взагалі мало не ідеальна”. Втім, чи йому це сказали в самому банку, він не уточнив.
З якими банкнотами будуть проблеми
Водночас, частину доларів банки та обмінники мають право не приймати для обміну. Замість того таку валюту приймуть на інкасо (тобто відправлять в іноземний банк для обміну) зі сплатою комісії. Розмір комісії складає близько 15-30% від номіналу.
Як повідомляють в НБУ, частину купюр можуть не приймати для обміну. Йдеться про такі банкноти:
- порвані/різані;
- обпалені/трухлі/гнилі;
- мають пошкодження дизайну/елементів захисту чи друкарські недоліки;
- мають зміни первісного кольору паперу або зображень;
- мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти (зокрема видимі в ультрафіолетових променях).
Крім того, на інкасо приймають банкноти, які вже раніше були вилучені іноземною державою з обігу. У таких серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо, а всі решта, навіть зім’яті, трішки забруднені або потерті, – повинні прийматися до обміну.
“Пам’ятайте, банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року випуску дійсних та справжніх банкнот іноземної валюти”, – зазначили в НБУ.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, клієнт ПриватБанку поскаржився на те, що після поповнення рахунку на Binance у нього заблокували всі рахунки. Він зробив три перекази з картки на картку (р2р), після чого банк вирішив завершили з ним відносини.
Джерело: OBOZ.UA