Українські захисники почали використовувати проти окупантів так звані “дрони-дракони” – термітні безпілотники із розплавленим металом. Такі БПЛА діють як літаючі вогнемети.
Американський телеканал CNN звернув увагу на кілька відео з роботою українських дронів, які показали наші захисники. Це “сучасний варіант боєприпасів, які мали жахливий ефект в обох світових війнах”, зазначає мовник.
Відео показала 60-а окрема механізована Інгулецька бригада ЗСУ.
“Ударні дрони – це наші крила помсти, які несуть вогонь прямо з неба! Вони стають справжньою загрозою для ворога, спалюючи його позиції з точністю, якої не може досягти жодна інша зброя. Коли працює наш Vidar – орки більше ніколи не спатимуть”, – зазначили українські захисники.
Vidar – це рота ударних безпілотних авіаційних комплексів окремої механізованої Інгулецької бригади. Окрім того, це скандинавський бог помсти. Здається, 60 ОМБ має рацію щодо сну загарбників, проте ніяких деталей щодо “дронів-драконів” не наводить.
Американський мовник, посилаючись на своїх експертів, вважає, що “дрон-дракон” розпорошує над ворогом терміт.
“Потоки фактично розплавленого металу ллються на зайняті загарбниками позиції. Розпечена суміш алюмінієвого порошку і оксиду заліза, що називається термітом, горить при температурі до 2200 градусів за Цельсієм. Падаючи з безпілотника, терміт нагадує вогонь, що виривається з пащі міфічного дракона, через що дрони і отримали свою назву”, – стверджує мовник.
Використання терміту в безпілотнику “є досить інноваційним”, цитує телеканал аналітика оборонної промисловості, офіцера Ніколаса Драммонда.
“Це дуже неприємна штука. Але якщо його використовувати таким чином, ефект буде більше психологічним, ніж фізичним”, – вважає він.
Так чи ні, проте терміт легко пропалює майже все, чого торкнеться, включаючи метал. Від падаючого з неба терміта мало що можна захистити, зауважує мовник.
За даними британської правозахисної групи Action on Armed Violence, Україна і раніше використовувала терміт у цій війні. Його скидали з безпілотників, щоб вивести з ладу російські танки, стверджує американський мовник.
Україна неодноразово звинувачувала окупантів у використанні заборонених міжнародним правом запалювальних боєприпасів, таких, як напалм чи білий фосфор. На відміну від них, терміт не заборонений для використання у військових діях.
Як повідомляв OBOZ.UA, ті безпілотники, у розробці та розвитку яких беруть участь фахівці Головного управління розвідки Міноборони України, станом на сьогодні здатні вражати будь-які цілі на відстані до 1 800 км. Таким чином, у зоні ураження опинилася значна частина інфраструктури РФ, яка працює на війну – як на суходолі, так і в морі та у небі.
Джерело: OBOZ.UA