Держлікслужба проти аптечних онлайн-сервісів: від заборони бронювати ліки в інтернеті ніхто не відмовився

Обговорення змін до ліцензійних умов продажу ліків з пунктом, який унеможливлював роботу онланй-серсвісів з бронювання ліків фактично припинилось. За даними представника аптечного прайс-агрегатора Тabletki.ua Олександра Муравщика, після понад півдесятка зустрічей з чиновниками і аптечними організаціями, вони досі чекають на фінальну версію документа. При цьому в коментарі виданню LB.ua голова Держлікслужби звинуватив прайс-агрегатори в роботі поза правовим полем і неможливості контролювати з боку держави, які саме препарати можна забронювати.    

“Ми здивовані риторикою очільника Держлікслужби, адже  вважали, що процес погодження оновлених змін до ліцензійних умов вийшов на фінішну пряму. Ще в липні ми подали до ДЛС спільну з АПАУ (ред. – найбільша професійна асоціація, яка об’єднує аптеки України) пропозицію щодо формулювання змін, яка врахувала як побажання аптек, так і наше бачення”, – наголосив співзасновник сервісу Тabletki.ua Олександр Муравщик в коментарі 24 каналу.

Скандал довкола можливої заборони сервісів з онлайн-бронювання ліків виник навесні цього року. У квітні зʼявився проєкт постанови “Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)”. Документ фактично унеможлював використання суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, послуг прайс-агрегаторів. 

Після зустрічей з представниками Міністерства охорони здоровʼя, Держлікслужби, аптечних мереж і онлайн-сервісів вирішили продовжити обговорення документу. Перша така зустріч відбулась 21 травня, після обурення споживачів в соцмережах і та швидкого підписання петиції. 

“17 липня 2024, відбулась остання по цій темі спільна нарада між МОЗ, ДЛС, прайс-агрегаторів та аптек. Таких нарад з травня 2024 було понад 5. Чиновники висловили свою підтримку запропонованим нами змінам та доручили Держлікслужбі закінчити підготовку документа. При цьому, Tabletki.ua погодили спільні зміни з представниками аптек – АПАУ, найбільшою професійною асоціацією аптечного бізнесу. Дотепер ми не бачили фінальну версію змін, які ДЛС готовий винести на розгляд громадськості та державних органів. Відтак ми не можемо зробити жодних заяв щодо позиції ДЛС з цього питання”, – деталізували перебіг обговорення представники Тabletki.ua.

Зазначимо, що послугам аптечних прайс-агрегаторів користується третина покупців, при цьому знижки на ліки на таких майданчиках сягають до 30%.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *