Часто виходять з ладу: які недоліки мають дрони на оптоволокні

Безпілотники, які працюють на оптоволокні, мають не тільки переваги, але й деякі недоліки. Зокрема, вони часто виходять з ладу.

Про це речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов розповів в ефірі телемарафону. Він також додав, що ці дрони є важчими, повільнішими, ніж звичайні “пташки”. Також вони потребують більш високої кваліфікації пілотів.

“Звичайно, що у БПЛА на оптоволокні є свої обмеження. Наприклад, вони потребують трішки іншої кваліфікації пілота. Основна їхня перевага лише в тому, що вони захищені від РЕБ. Але вони часто виходять із ладу, особливо їхній шнур”, – зазначив Трегубов.

За його словами ці дрони не є універсальним рішенням у будь-якій ситуації, хоча й мають низку переваг. Наприклад, можливість використовувати у засідках. Але у них високий показник відмов, і щодо них є підвищені вимоги до кваліфікації пілотів, тому “вони не є панацеєю”.

Трегубов також додав, що такий дрон також передбачає “більш несподівану війну” з настанням весни та озелененням місцевості, зокрема й для операторів дронів.

“Групам легше буде переховуватися на місцевості, крім іншого й операторам дронів, коли з’явиться “зеленка”. Як на оптоволокні, так і звичайним. Але війна стане ще більш несподіваною, бо буде більше прихованих переміщень людей, техніки, буде більше закритих позицій, атак із несподіваного кута. Але це актуально для обох боків”, – зауважив Трегубов.

Довідка

Дрони на оптоволокні – це інноваційні безпілотні літаючі апарати. Для управління та передачі відеосигналу вони використовують не класичні радіохвилі, а оптичний кабель. Ці БПЛА є це цілою системою, яка складається з дрона, котушки з оптоволокном та станції керування “пташкою”, яку потрібно купувати окремо, адже вона багаторазового використання.

Такий БПЛА для передачі даних використовує світловий сигнал, який передається через оптоволокно. Такий дрон оснащений котушкою (котушка оптоволокна), яка утворює фізичний зв’язок з ним за допомогою цього ж оптоволокна, яке розмотується в котушці під час польоту. Саме по цьому кабелю передаються всі необхідні дані: команди управління, телеметричні дані та відеосигнал з камери. Дрон також з’єднується з наземною станцією керування, яку можна використовувати неодноразово.

Дрон на оптоволокні став новою віхою у веденні військових дій, ураження техніки, укріплень противника, а все завдяки наступним перевагам:

– Незалежність від радіоперешкод. Він стає невразливим до заглушок, дії РЕБ систем та інших перешкод;

– Висока якість сигналу;

– Великий радіус дії;

– Безпека.

Нагадаємо, що останнім часом серед українських захисників, які полюють на ворога за допомогою безпілотних літальних апаратів, набувають популярність дрони на оптоволокні. Такому БПЛА не є перешкодою ворожа РЕБ, до того ж він може перебувати у повітрі у рази довше за звичайний дрон.

Варто зазначити, що українські зброярі у питанні дальності польоту дронів не оптоволокні одразу обігнали росіян. Та хоча й такі наші “пташки” здатні пролетіти на п’ять кілометрів далі, ніж аналогічні апарати ворога, “ми не можемо залетіти на 30 км”.

Як повідомляв OBOZ.UA, новий український FPV-дрон Shrike (тобто, “Шрайк”) має цікаву властивість. Його машинний зір також дозволяє дрону працювати навіть при умовах РЕБ-перешкоджання.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *