Путін вперше з початку повномасштабного вторгнення в Україну планує відвідати Індію – Bloomberg

Кремлівський диктатор Володимир Путін планує здійснити візит до Індії – перший з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році. Цей крок є ознакою провалу зусиль США щодо ізоляції російського лідера на міжнародній арені.

Про це пише Bloomberg. Путін має зустрітися з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді, але конкретні дати поїздки ще узгоджуються.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва “з нетерпінням чекає на цю поїздку”.

“Після двох візитів прем’єр-міністра Моді до Росії тепер настав час для візиту президента Путіна до Індії. Ми надаємо великого значення цим контактам”, – зазначив він.

До початку війни Росія та Індія регулярно проводили щорічні саміти, однак ці зустрічі були перервані. За даними Bloomberg, індійська сторона уникала особистої зустрічі з Путіним у грудні 2022 року, коли той погрожував застосувати ядерну зброю в Україні.

Росія та Індія мають тривалі стратегічні зв’язки, які беруть початок із часів холодної війни. Нью-Делі активно купує російську зброю та нафту, ставши одним із найбільших покупців нафти після запровадження Заходом санкцій проти Москви.

У липні 2023 року Моді зустрічався з Путіним у Москві під час свого першого візиту до Росії з початку війни РФ проти України. Тоді прем’єр назвав Путіна своїм “другом”, що викликало критику через той факт, що зустріч відбулася на тлі російського удару по дитячій лікарні в Києві.

Готовність Моді відвідати Путіна викликала занепокоєння у США, які прагнуть ізолювати російського диктатора на міжнародній арені через війну проти України. Водночас Вашингтон розумує, що Індія потрібна йому для протидії впливу Китаю в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Якщо візит Путіна до Індії відбудеться, це може стати демонстрацією впевненості Кремля у здатності зміцнювати зв’язки з ключовими партнерами, попри міжнародний тиск. Для Індії ж це шанс підтвердити свою роль як глобального гравця, здатного підтримувати зв’язки як із Заходом, так і з Росією.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна у березні 2023 року за воєнні злочини в Україні, що ускладнило його участь у міжнародних заходах. Індія не є членом МКС, тому юридично не зобов’язана виконувати цей ордер.

Раніше через загрозу арешту Путін не відвідував саміт БРІКС у Південній Африці та саміт G20 у Бразилії. У вересні він здійснив візит до Монголії, яка також є членом МКС, але зазнала критики за невиконання зобов’язань.

Під керівництвом Моді Індія позиціонує себе як глобальний гравець, який може бути посередником між Заходом і Росією щодо війни РФ проти України. Нью-Делі утримується від прямої критики агресії РФ та закликає до діалогу й дипломатії.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту до Індії підтримав посередництво Нью-Делі в політичному врегулюванні війни Росії проти України. Він закликав країну підтримувати “довготривалий і справедливий мир”.

– Напередодні саміту БРІКС (Бразилії, Росії, Індії, КНР і ПАР) Нарендра Моді заявив російському диктатору Володимиру Путіну, що Індія “хоче миру в Україні”.

– Прикметно, що, за даними Bloomberg, Індія стала другим найбільшим постачальником заборонених технологій для РФ.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *