Нафта різко здорожчала: скільки тепер коштують основні марки

На світових ринках суттєво збільшились ціни на нафту. Так, станом на 7:22 за Грінвічем, ф’ючерси на нафту марки Brent здорожчали на 1,18 долара за барель, або на 1,61% – до 74,28 долара. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) здорожчала на 1,21 долара за барель, або на 1,74% – до 70,7 долара.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається, що ціни на нафту зросли на тлі рішення ОПЕК+ (організація країн-експортерів нафти, до якої входить, зокрема, Росія) відкласти на місяць плани збільшення видобутку ресурсу.

При цьому наголошується: до цього збільшення обсягу видобутку нафти вже відкладалося через падіння цін та слабкий попит. Провести його спочатку збиралися в жовтні.

“Затримка перекреслила очікування деяких учасників ринку, що ОПЕК+ забезпечить заплановане збільшення видобутку. … Таке ж запізніле збільшення пропозиції означає, що, ймовірно, група більш готова підтримувати ціни, ніж багато хто вважає”, – йдеться у повідомленні.

Ба більше, зазначається, члени ОПЕК+ мають намір поступово скоротити видобуток на 2,2 млн барелів на добу. Відбутися це має протягом найближчих місяців.

В Угорщині відклали відмову від російської нафти

Водночас угорська нафтова група MOL очікує, що її нафтопереробні заводи (НПЗ) зможуть переробляти російську сиру нафту до кінця 2026 року. При тому, що раніше останнім терміном називався 2025 рік. Таким чином компанія MOL вирішила ще рік качати нафту з Росії.

Причиною перенесення терміну, за даними аналітиків, у самій компанії назвали непередбачені складнощі в реалізації 24 запланованих проєктів із модернізації НПЗ. А також необхідність додаткових логістичних інвестицій у сховища та потужності зі змішування.

Водночас там повідомили, що MOL нині веде переговори з хорватським оператором Janaf про укладення довгострокового контракту на транспортування нафти по Адріатичному трубопроводу. Проте визнали, що трубопровід “Дружба” має для компанії ключове значення.

“Наша мета – закуповувати різну нафту. Як російську, так і неросійську”, – сказали там.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше ж Велика Британія ввела найбільший на сьогоднішній день пакет санкцій проти “тіньового флоту” нафтових танкерів Росії. Під обмеження потрапили 18 танкерів та 4 газовози.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *