Захарова і Москалькова видали, що Україна зриває обмін полоненими: омбудсмен емоційно відповів

Представники країни-агресора РФ звинуватили Україну в тому, що вона нібито не хоче забирати своїх військовополонених. Відповідні заяви зробили уповноважена з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова та офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова.

Обидві стверджували, що Київ “не хоче працювати над обмінами”. На ці закиди відповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, зазначивши, що наша держава завжди готова приймати всіх наших громадян.

Що кажуть у РФ

Москалькова видала, що “через політизацію питання українською стороною” процеси обміну відбуваються вкрай важко та повільно. Вона заявила, що Україна нібито більше року не дає згоди на ухвалення військовослужбовців 102-ї, 126-ї, 118-ї окремих бригад. За її словами, із запропонованих до обміну 935 українських військовослужбовців дано згоду забрати лише 279.

“Вважаємо за необхідне повернутися до конструктивного діалогу та прискорити обміни полоненими”, – написала уповноважена.

Захарова тим часом заявила, що є прямий шлях обміну військовополоненими. “Всі для цього канали інституалізовані та працюють. Вони (Україна – Ред.) не хочуть це робити”, – видала вона на брифінгу.

Представниця МЗС РФ також критикувала бажання української сторони залучити до процесу обміну партнерів з інших країн, які б могли стати посередниками між Україною та Росією.

Відповідь Лубінця

Українській омбудсмен заявив, що він хоче отримати від російської колеги всі списки українських військовополонених, яких РФ терміново готова повернути. Він наголосив, що зазвичай саме РФ гальмує процеси обміну та використовує це як метод впливу на українське суспільство.

“Адже Україна завжди готова приймати всі списки і всіх наших громадян! Ми завжди готові до проведення обмінів військовополоненими! Ми дотримуємося Женевських конвенцій і міжнародного гуманітарного права!” – написав Лубінець.

Як повідомляв OBOZ.UA, Лубінець заявив, що міжнародні партнери висловили нові пропозиції, що можуть пришвидшити процес повернення з російського полону цивільних українців та військовополонених, а також депортованих дітей. Основна ідея – знайти державу, яка візьме на себе зобов’язання опікуватися цим питанням і виконувати функції українських дипломатів у РФ.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *