“Ми хочемо жити в європейській цивілізації”: у Грузії на мітинг проти результатів парламентських виборів вийшли студенти. Фото

Грузинські студенти 29 жовтня вийшли на мітинг проти результатів парламентських виборів, опублікованих ЦВК. Вони проводять акцію біля будівлі парламенту в Тбілісі.

Про це повідомило грузинське медіа Sova. Зазначається, що на акцію студенти прийшли з прапорами Грузії та Євросоюзу.

Молодь зібралася біля першого корпусу ТГУ ім. Джавахішвілі та пішки дійшла до проспекту Руставелі, де 28 жовтня опозиція заявила, що не визнає вибори легітимними та вимагає проведення повторного голосування.

У руках студенти тримають плакати, які демонструють, що молодь Грузії обирає Європу, а не Росію.

“Ми обираємо Європу, а не Росію. Ніколи не повернемося до СРСР”, “Результати виборів не відбивають волю грузинського народу. Вони були вкрадені у нас”, – говорять написи на плакатах.

“Ми хочемо жити в європейській цивілізації! Ми будемо боротися доти, доки не переможе вільна, єдина, незалежна Грузія!” – заявили організатори журналістам.

Нагадаємо, у суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. ЦВК країни оголосив переможцями проросійську партію “Грузинська мрія” з результатом 54,08% голосів, хоча дані екзитполу засвідчували перевагу опозиції.

Міжнародні спостерігачі заявили, що вибори відбулися зі значними порушеннями, йдеться про тиск на громадян, залякування, дискредитацію спостерігачів і низку інших порушень, зокрема випадки насильства щодо представників опозиції. Це суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу.

Як повідомляв OBOZ.UA:

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала народ вийти на протест. Самі вибори вона назвала “російськими”.

У понеділок, 28 жовтня, на тлі результатів виборів, які відбулись напередодні, у Грузії знову почались протести. Усі опозиційні партії оголосили бойкот новому парламенту і не планують працювати в ньому.

Європейський Союз закликав ЦВК Грузії провести швидке, прозоре та незалежне розслідування щодо повідомлень про порушення на виборах до парламенту країни та усунути ці порушення. У ЄС назвали цей крок необхідним для відновлення довіри до виборчого процесу.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *