“Ми готуємо різні пакети допомоги”: у Польщі назвали умову, за якої можуть передати МіГи Україні

Посол Польщі в Україні Петр Лукасевич заявив, що Варшава продовжує готувати різні пакети допомоги українській армії. За його словами, питання передачі винищувачів МіГ-29 поки що не розглядається.

Лукасевич пояснив, що на даному етапі Польщі необхідно забезпечити заповнення власних “прогалин” у бойовій авіації. Про це дипломат розповів в інтерв’ю “Укрінформу”.

Глава дипломатичного відомства наголосив, що з початку повномасштабної війни Польща передала Україні запасні частини та літаки МіГ-29. Також він зазначив, що саме Варшава серед перших закликала союзників надати українській армії важке озброєння.

Тепер для Польщі питання полягає в тому, як забезпечити “заповнення прогалин”.

“У нас близько 10-15 таких літаків, які все ще використовуються як частина ППО в Польщі. Наша країна здійснює масштабну трансформацію військово-повітряних сил. Ми купуємо новинки у наших партнерів – літаки F-16 та F-35. Але процес ще триває, тому ми не можемо дозволити собі втратити навіть цей десяток МіГ-29, тому що почуватимемося незахищеними”, – сказав дипломат.

Водночас він додав, що Польща продовжує закликати союзників як у двосторонньому форматі, так і на рівні НАТО допомогти заповнити прогалини, щоб передача винищувачів Україні відбулася якнайшвидше.

“По суті, це означає, що наші союзники повинні надіслати Польщі кілька ескадрилій інших літаків, щоб дати нам час наростити власні можливості, щоб ми змогли передати МіГи, які так потрібні українським пілотам”, – заявив дипломат.

Нагадаємо, міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що його країна зможе передати Україні винищувачі МіГ-29 лише після того, як отримає нові бойові літаки натомість. Він закликав українців зрозуміти, що головним пріоритетом для них є підтримка власної обороноздатності.

Як повідомляв OBOZ.UA, польський президент Анджей Дуда повідомив, що Польща передала Україні військову допомогу приблизно на 12 мільярдів злотих (близько 3 мільярдів доларів США). Загальна вартість допомоги – військова, гуманітарна, інша – 100 мільярдів злотих (близько 25 мільярдів доларів США).

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *